Park Mini Slovensko

Park Mini Slovensko

Popis lokality Park Mini Slovensko

Z Bojnického zámku prídete v priebehu niekoľkých minút na Strečno, do Košíc či do Levoče, prezriete si tamojšie nádherné kultúrne pamiatky a hor sa ďalej, na Nitriansky hrad, k Chmarošskému viaduktu alebo do Spišskej Soboty. Tak nejako by sa dala charaterizovať prehliadka unikátneho parku miniatúr Mini Slovensko.

Park bol vybudovaný v krásnom prostredí na začiatku Jánskej doliny, v okrajovej časti obce Liptovský Ján. Tvoria ho verné modely významných slovenských kultúrno-historických pamiatok postavené z autentických materiálov v mierke 1:25. Miniatúry sú prepracované do najmenších detailov; na streche Nitrianskeho hradu vidíme tisíce škridiel, Kaplnka sv. Michala v Košiciach má na fasáde dokonca namaľovaný fľak, presne tak, ako v skutčnosti. Najväčším a najnáročnejším modelom je Bojnický zámok, na ktorom tvorcovia pracovali 5 600 hodín, najťažším je zase hrad Strečno, ktorý váži vyše 600 kg.
V čase otvorenia, v júli 2016, bolo v parku 13 modelov, pričom rozpracovaných bolo ďalších 7. V budúcnosti by mal počet miniatúr vzrásť na asi 30.

Kontakt Park Mini Slovensko

Adresa: Liptovský Ján-Kúpele, 032 03

Telefón: +421 903 227 221

Email: ikc@liptovskyjan.sk

Web: http://minislovensko.sk/

Facebook: Park Mini Slovensko

Instagram: Park Mini Slovensko

Otváracie hodiny Park Mini Slovensko:

Otváracie hodiny

Vstupné Park Mini Slovensko:

Vstupné

Fotogaléria Park Mini Slovensko

Autor fotografií: Facebook Park Mini Slovensko

Ako sa dostať k Park Mini Slovensko

Okres: Liptovský Mikuláš ( Žilinský kraj )

GPS: N 49.03319759249373, E 19.673642497621678

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *