Kúpalisko Dudinka

Lokalizácia: Banskobystrický kraj, okres Krupina, Dudince

Popis Kúpaliska Dudinka

Kúpalisko Dudinka sa nachádza v blízkosti kúpeľov Dudince. Leží v oblasti s mimoriadne teplou klímou v nadmorskej výške 140 m n.m. K dispozícii sú štyri bazény (s vodnými atrakciami, rekreačný, detský a minerálny).

Kúpalisko má pre každého niečo. Neveľký, ale veľmi čistý a útulný areál si získal srdcia rodín s deťmi (je tu bazénik aj pre najmenších návštevníkov). Deti do 120 cm majú vstup grátis. Väčšie deti aj dospelí ocenia rekreačný a atrakciový bazén. Seniori najviac obľubujú sedací bazén s minerálnou vodou. Veľkú časť klientely tvoria kúpeľní a hoteloví hostia Miestna dudinská minerálna voda lieči ochorenia pohybového aparátu, srdcovo-cievneho systému a nervového systému. Návštevníkom kúpaliska je k dispozícii v sedacom minerálnom bazéne, využiť ho môžu osoby od 15 rokov. Ostatné bazény sú napustené obyčajnou vodou.

Program spestrujú návštevníkom animátori, na kúpalisku sa koná aj Otvorenie kúpaliska a Rozlúčka s prázdninami. Priamo v Dudinciach si môžu návštevníci prezrieť travertíny, navštíviť Sport centum či využiť wellness služby v Kúpeľnom hoteli Rubín***. Ideálne ubytovanie ponúka klimatizovaný Hotel Minerál****. Dudince patria ku krásnemu, rázovitému Hontu. Neďaleko nich sa nachádza rarita – Skalné obydlia v Brhlovciach, ale aj UNESCO dedičstvo historickej Banskej Štiavnice, či rezervácia Stará Hora v Sebechleboch. Najbližšie mestá sú: Šahy 15 km, Levice 30 km, Krupina 30 km, Banská Štiavnica 40 km, Zvolen 55 km.

Kontakt

Kúpalisko Dudinka

Kúpeľná 106

962 71 Dudince

Tel.: +421 (0)45/550 49 50

E-mail: rezervacie@kupeledudince.sk

Web: http://www.kupeledudince.sk/volny-cas/kupalisko-dudinka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *