Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Lokalizácia: Žilinský kraj, okres Turčianske Teplice, Turčianske Teplice

Areál Spa & Aquapark leží na okraji krásneho kúpeľného parku, v centre mesta Turčianske Teplice. Pozostáva z dvoch častí: Areál SPA (liečivá termálna minerálna voda 38 °C) a areál AQUAPARK (termálna voda do 33 °C). Obidva sú v celoročnej prevádzke.

Unikátny akvapark s atrakciami ponúka veľa zábavy. Vyskúšať možno „Movie tobogan“ so špeciálnou videoprojekciou a „Kamikadze“ s odvážne strmým sklonom. Okrem vonkajších i vnútorných bazénov nechýbajú ani vírivka, divoká rieka, hojdací záliv, vodné delo s chrličom, vodné ležadlá a šmykľavka. Samozrejmé sú i detský a relaxačný bazén, ale aj masážne trysky a svetelné efekty. Na svoje si prídu i priaznivci wellness a well-beingu. Pre odpočinok a rozmaznávanie sú k dispozícii rôzne masáže, kúpele a procedúry. Liečivé účinky na pohybové a močové ústrojenstvo má nie len voda v akvaparku, ale najmä v kúpeľoch hneď vedľa.

Turčianske Teplice ležia v Turčianskej kotline medzi národnými parkami Malá Fatra a Veľká Fatra. Okolie ponúka široké možnosti na turistiku, cykloturistiku, v lete na kúpanie a v zime na lyžovačku. V neďalekom meste Martin je viacero kultúrnych a historických pamiatok a múzeí. Na juh od akvaparku leží historické mesto Kremnica s hradným komplexom, Múzeom mincí a medailí a hlavne s mincovňou, ktorá razí mince nepretržite už skoro 700 rokov a je tak najstaršou fungujúcou firmou na svete.

Kontakt

Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Kollárova ulica

039 12 Turčianske Teplice

Tel.: +421 (0) 43/491 34 60, +421 (0) 43/491 34 63

E-mail: spamanager@therme.sk

Web: www.therme.skhttp://aquapark.therme.sk

Možnosti ubytovania

  • hotel

Prevádzka

  • celoročne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *