Rekreačné zariadenie Margita-Ilona

Lokalizácia: Nitriansky kraj, okres Levice, Levice

Rekreačné zariadenie Margita-Ilona je v okrese Levice najvyhľadávanejším a zároveň najväčším centrom turistického ruchu. Od Levíc je vzdialené 6 km v smere na Šahy a jeho termálne pramene boli hlavným dôvodom pre vybudovanie kúpaliska s moderným kempingom.

V kúpalisku nájdete plavecký bazén, detský bazén a bazén pre deti do 6 rokov so slnečnými kolektormi vďaka ktorým má voda v tomto bazéne 25 – 29 °C. Skladbu bazénov dopĺňa obľúbený rekreačný bazén, s pozvoľným plážovým vstupom, v ktorom je vodný hríb a 10 m dlhý vodný sklz. V prevádzke je i 71 m dlhý tobogan so samostatným dopadovým bazénom. Bazény sa plnia termálnou vodou s teplotou 25 °C s obsahom minerálnych solí okolo 1 020 mg/l. Stravovanie zabezpečuje dostatočný počet stánkov s rýchlym občerstvením a reštaurácia.

Pre šport a relax majú malí i veľkí návštevníci k dispozícii komplex na spríjemnenie voľného času priamo v kempingu, ktorý je súčasťou areálu. Ide o ihriská pre plážový volejbal, streetball, futbal, stolný tenis, ruské kolky, obrie šachy, pieskovisko pre deti so šmykľavkami, preliezačkami, hojdačkami. Náročnejší využijú športový areál s tenisovým kurtom s povrchom z umelej trávy, a s ihriskami na basketbal, minifutbal, volejbal a minigolf. Samozrejmosťou je bohato vybavená požičovňa so športovými potrebami. K dispozícii sú taktiež herňa s gulečníkom, biliardom, stolným tenisom, šípkami a stolným futbalom, či spoločenská miestnosť s televízorom a vonkajšie kryté ohnisko.

Kontakt

Rekreačné zariadenie Margita-Ilona

A. Sládkoviča 2

934 01 Levice-Kalinčiakovo

Tel.: +421 (0)36/631 29 54

E-mail: margita-ilona@margita-ilona.sk

Web: www.margita-ilona.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *