Zbojnícky chodník Oščadnica

zbojnicky chodik oščadnica

Popis Zbojníckeho chodníka

Región Oščadnica otvoril nový zaujímavý náučný chodník s názvom “Po stopách zbojníkov v pohraničí”. Tento desaťkilometrový chodník, ktorý má šesťsto metrový prevýšenie, vedie po lesnej ceste a končí na rozhľadni. Po celej trase turistov sprevádzajú informačné tabule a drevené sochy zbojníkov s pištoľami, valaškou, kotlíkom a truhlicou s pokladom, ktoré sú dielom akademického sochára Jozefa Mundiera. Na oddych slúžia drevené lavičky, ktoré sú umiestnené po celej trase.

Nový náučný chodník je súčasťou projektu na propagáciu prírodného dedičstva v regióne slovensko-českého pohraničia a jeho cieľom je prezentovať unikátnu zbojnícku tematiku. Tento projekt bol vytvorený v spolupráci s českým partnerom z obce Mosty u Jablunkova a jeho prvky infraštruktúry sú hlavným výstupom tejto spolupráce.

Prezident regionálnej rady Klubu slovenských turistov v Čadci, František Žabka, vidí v takýchto aktivitách dôležitý prínos pre rozvoj regiónu. Oščadnica je obec zameraná na cestovný ruch a snaží sa stále pridávať nové turistické atrakcie. “Aj keď tu bolo stále čo pozerať, poslednou atrakciou, ktorá prilákala turistov z celého Slovenska bola Čarovná lúka. Nový zbojnícky chodník bude opäť zaujímavejší a určite prispeje k tomu, aby v Oščadnici nemuseli turistov hľadať lupou nielen v zime, keď je tu plno lyžiarov, ale aj v lete na pešo či na bicykloch,” hovorí Žabka.

Starosta Oščadnice, Marián Plevko, vysvetľuje, že myšlienka vytvoriť nový turistický chodník sa zrodila s cieľom vytvoriť niečo unikátne pre voľnočasové aktivity obyvateľov a návštevníkov obce. Financovanie tohto projektu bolo riešené z peňazí z Európskej únie.

Ako sa dostať na Zbojnícky chodník v Oščadnici

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *