Korzo Zálesie

Popis lokality Korzo Zálesie

Celá drevená promenáda je ako stvorená na vypnutie a oddych v lone pokojnej prírody. Korzo vzniklo ako oddychová zóna pre vodákov, cyklistov a peších turistov, ktorá citlivo prepája prírodu s oddychom pre všetkých.

Korzo sa nachádza na nábreží Malého Dunaja medzi Ivankou pri Dunaji a Malinovom, neďaleko obce Zálesie.

Návštevníci si tu môžu vychutnať asi 100 m dlhú oddychovú promenádu, ktorej časť sa nachádza na drevenom móle, nad vodnou hladinou. Určite neprehliadnete aj malú vyhliadkovú vežu Záleský maják.

Priamo na rozhľadni nájdu malí aj veľkí zvedavci veľa zaujímavých informácií o miestnej flóre a faune, keďže Malý Dunaj je náš malý „amazonský prales“.

Korzo Zálesie má bezbariérový prístup, aj prístavisko pre lode

Celé korzo spolu s mólom je bezbariérové. Určené hlavne pre rodiny s deťmi, seniorov a hlavne pre všetkých, ktorí milujú romantické zákutia v okolí Bratislavy. Korzo Zálesie funguje tiež ako prístavisko pre vodákov. Sú tu vybudované výstupiská a móla na ukotvenie lodí.

Lavičky a oddychová zóna

Priamo pred vstupom sa nachádza niekoľko krytých turistických prístreškov. Vybudovali tu aj malý amfiteáter, kde si tiež môžete oddýchnuť a posedieť. Pravdepodobne bude slúžiť ako miesto pre organizovanie kultúrnych podujatí.

Ako sa sem dostať?

Obec Zálesie sa nachádza približne 18 km od Bratislavy. Korzo Zálesie nájdete neďaleko obce na brehu Malého Dunaja. Vstup je z ulice Malinovská.

Facebook: Korzo Zálesie

Fotogaléria Korzo Zálesie

Autor fotografií: Facebook Korzo Zálesie

Ako sa dostať k Korzo Zálesie

Okres: Senec ( Bratislavský kraj )

GPS: N 48.16104725154111, E 17.280399555258157

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *