Gardeon lavička

Gardeon lavička

Popis lokality Gardeon lavička

Na tomto mieste sa z vás v okamihu stanú malí škriatkovia vo veľkom svete. Neveríte! Nasmerujte vaše kroky do Kláštora pod Znievom. Obria lavička je skvelé oddychové miesto, ideálne pre výlet s deťmi.

Megalavička má výšku 3 m a dĺžku 5 m. Určite chcete poznať jej príbeh. Kto teda vymyslel túto obriu lavičku? Za všetkým hľadajte šéfov firmy Gardeon, sú to bratia Marek a Martin Choleva.

Inšpiráciou pre Martina boli prechádzky s otcom. Keď bol ako malý chlapec, chodievali často práve na toto miesto. Jeho otec žiaľ, pre zdravotné problémy chodiť nemôže a tak si Martin zaumienil postaviť lavičku, ktorá by mu prechádzky s ním pripomínala. Vďaka skvelému nápadu sa stala miestom, kde môžeme relaxovať, pokochať sa výhľadom na okolie, alebo si tu prečítať knihu, či spraviť piknik s priateľmi.

A otázka prečo až taká veľká lavička? Martinova odpoveď: „Na veľký kopec sa predsa hodí veľká lavička. Malú by tu ani nebolo poriadne vidno“

Ako sa sem dostať?

Trasa je skutočne veľmi jednoduchá a nenáročná. Z obce Kláštor pod Znievom prejdeme okolo futbalového ihriska a popri potoku pokračujeme stále hore do kopca, megalavičku o chvíľu uvidíte. Skutočne sa nedá prehliadnuť. Dá sa sem prísť aj z obce Slovany, po lesnej ceste popri lese, až napokon prídete ku Gardeon lavičke. Obdive trasy zvládnete približne do 30 min.

Ako sa dostať k Gardeon lavička

Okres: Martin ( Žilinský kraj )

GPS: 48.98313150216673, 18.802437568784367

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *