Modrá farma

Podrobnosti lokality Modrá farma

Ekofarma v lone krásnej prírody v obci Zaježová, ktorá je časťou obce Pliešovce. V minulosti bola súčasťou takzvaných Pliešovských lazov. Modrá farma ponúka rôzne možnosti ubytovania – domčeky, karavany, stan a tiež priestor pre vlastné kempingové “príbytky”. K dispozícii pitná voda, toalety a sprchy, umývadlá s horúcou vodou na pranie bielizne a umývanie riadu, práčka a chladnička.

Farma je čiastočne obnovená, ale najstaršie detaily sa zachovali z pred 50 až 100 rokov. Lokalita farmy je kopcovitá, lúky sa striedajú s lesmi. Je tu pokoj, ale tiež možnosti na zábavu pri vyhrievanom bazéne, v saune, na detskom ihrisku, na terase a v spoločenskej miestnosti.

V spoločenskej miestnosti sa nachádza aj bar, kde sa môžete sami obslúžiť. Tráviť príjemný čas je možné v knižnici s mnohými holandskými a  anglickými knihami, keďže majitelia farmy pochádzajú z Holandska. V priestoroch farmy je možné grilovať, opekať, variť guláš a dokonca je tu aj WIFI. V obchodíku na recepcii sú každý deň zabezpečené čerstvé rožky.

Okolité polia sú plné poskytujú pohľad na jelene, diviaky, líšky, zajace a rôzne druhy vtákov. Pod kempingom sa nachádza potok, ktorý v lete poskytuje príjemné osvieženie. Lúky v okolí poskytujú pohľad na množstvo zvierat – belgického ťažného koňa s hmotnosťou okolo 900 kg, poníka, kravu, niekoľko oviec a kozy, ktoré sú súčasťou detskej ZOO. Je súčasťou sú aj ďalšie zvieratká ako napríklad sliepky, zajace, alebo prasiatko. Nájdete tu aj ovocné sady s rôznymi druhmi ovocných stromov, napríklad jablone, hrušky, slivky, čerešne a orechy. Väčšina miest na kempovanie je vyrovnaných, čo umožňuje ľahké parkovanie.

Na farme ste srdečne vítaní aj so svojim psom alebo mačkou. Treba mať však na pamäti, že sliepky občas utekajú, takže je potrebné mať domácich miláčikov na vôdzke.

Fotogaléria Modrej farmy

Autor fotografií: www.modrafarma.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *