Koliba Panoráma – Rozprávkový les

koliba panorama rozpravkovy les

Popis lokality Koliba Panoráma – Rozprávkový les

V Nezbudskej Lúčke, len kúsok od Žiliny, otvára novú atrakciu – Rozprávkový les, hneď sme zmenili svoj pôvodný plán a naplánovali sme si návštevu na nedeľu dopoludnia. Okrem tejto atrakcie tam nájdete aj nádherný výhľad na Hrad Strečno a na druhej strane Váhu sa oplatí ísť na Vyhliadku Špicák. Pri Kolibe Panoráma chovajú aj rôzne zvieratká. Nájdete tam oslíka, prasiatka, pštrosy….

V letnej, ale aj zimnej sezóne sú tam aj rôzne kolotoče a tematické akcie určené hlavne pre deti. Takže ak hľadáte miesto, kam na výlet s deťmi v okolí Žiliny, tak sa v Nezbudskej Lúčke určite nudiť nebudete.

Nedávno tu dokonca sprevádzkovali Ubytovanie v korunách stromov priamo v rozprávkovom lese. Takže váš zážitok vie byť ešte lepší.

A ak sa sem vyberiete zo Strečna, tak môžete využiť prechod cez Váh na kompe, alebo na kolobežkách, ktoré sa tam dajú prenajať.

baner woodcircle Vytvorte si svoj domov

Obec Nezbudská Lúčka leží na okraji pohoria Malá Fatra, s obcou Strečno na druhom brehu rieky Váh ju spája železničný most, most pre peších a kompa. Obec je skvelo dostupná verejnou dopravou, takže sa sem dostanete naozaj jednoducho.

Koliba Panoráma a nová atrakcia Rozprávkový les sa nachádza len 10 minút chôdze od železničnej stanice. V prípade, že návštevu spojíte s hradom alebo s vyhliadkou na druhej strane Váhu, tak sa do koliby dostanete cez most pre peších približne za 25 minút pohodovou chôdzou.

Ak budete chcieť deťom urobiť radosť, tak môžete využiť aj miestnu kompu, ktorá premáva v pravidelných intervaloch. V letnej sezóne premáva od ôsmej ráno do ôsmej večer a za každú osobu nad 3 roky zaplatíte symbolických 0,5€.

Ďalšou možnosťou je doprava autobusom. Pravidelné spoje SAD Žilina premávajú priamo do obce a zo Žiliny vám nebude cesta trvať viac ako 30 minút. Osobne však odporúčam viac využiť spoje do Strečna a odtiaľ si urobiť prechádzku cez most, aby ste si vychutnali výhľad na hrad.

Poslednou možnosťou je príchod autom. Zo Žiliny ste pri Kolibe Panoráma za 15 minút. Ak dorazíte ráno ako my, tak zaparkujete na bezplatnom parkovisku úplne v pohode v tesnej blízkosti vstupu do Rozprávkového lesa. Ak prídete okolo obeda, tak budete musieť parkovať trošku ďalej, pretože toto miesto je vďaka výhľadu naozaj populárne.

Rozprávkový les v Nezbudskej Lúčke otvorili v sobotu 6.6. 2020. My sme ho navštívili hneď na druhý deň ráno. Otvorené v letnej sezóne je od 9:00 ráno do 18:00 večer a my sme dorazili tesne pred otvorením. Na parkovisku nebola ani noha, stretli sme len psa a dve pracovníčky smerujúce ku vstupu. Prehodili sme s nimi pár slov, a počkali pár minút, kým odomkli bránu do parku.

Rozprávkový les bude počas roka otvorený každý deň od deviatej ráno, v hlavnej sezóne až do šiestej večer a na jeseň a jar ho budete môcť navštíviť do 16:00 popoludní.

Vstupné do parku je 7€ od 16 rokov, 3,5€ pre deti od 3 do 15 rokov, deti do 3 rokov si park vychutnajú zadarmo. Ak pôjdu dvaja starší a dve deti, tak sa oplatí kúpiť rodinnú vstupenku za 17€. Viac sa dozviete na stránke parku tu.

Po nákupe vstupeniek sme vošli ako prví návštevníci dňa, za sprievodu dvoch miestnych havkáčov, do parku. Prvou atrakciou, ktorú sme zbadali bol dom na strome. Hneď nás napadlo, že by sa určite hodil na ubytovanie, pretože takéto miesta sú dnes v kurze.

Zhodou okolností šiel akurát okolo nejaký pán(asi prevádzkar alebo správca parku?), tak som sa ho spýtal, či sa v tom domčeku nedá náhodou ubytovať. Odpovedal, že zatiaľ nie, ale že to plánujú a či sa chceme ísť pozrieť. Samozrejme, že sme túto ponuku využili a obzreli sme si domček aj zvnútra. Ešte tam majú kopa práce, ale ubytovanie to bude parádne. Z jednej strany máte výhľad na Strečno a okolie a z druhej môžete sledovať postavičky v Rozprávkovom lese.

Rok sa s rokom stretol a práve tento domček na strome, ktorý sme si v prvý deň prevádzky obzreli už slúži ako ubytovanie. Nájdete ho na Facebooku tu.

Prechádzka po čarovnom lese

Od domčeka sme pokračovali po pekne upravenom chodníku k prvej veselej partii , ktorou boli tancujúce a spievajúce krokodíly. Keď začali hrať svoje mexické hity, hneď sme mali chuť preniesť sa niekam do Mexika.

Ďalej sme sa vybrali cez ľadovú jaskyňu a spievajúcich tučniakov k ďalším a ďalším rozprávkovým postavičkám. Stretli sme šípkovú Ruženku, Maťka a Kubka, Krtka, 7 trpaslíkov a mnoho ďalších. Park je naozaj veľmi pekne upravený a deťom, ale ja dospelým sa bude určite veľmi páčiť.

Nás bavili hlavne miesta, kde postavičky niečo robili. Všade to syčalo, spievalo, tancovalo… Mňa asi najviac zaujala spievajúca kapela hrajúca hitovky od kráľa Káju Gotta. Majka si obľúbila Koroňáka a Deduška Večerníčka. Videá však do článku dávať nejdem, aby ste si to užili pekne naživo, keď sa tam vyberiete.

Kontakt na Kolibu Panoráma – Rozprávkový les

Adresa: nad Stanicou 5359/14, Nezbudská Lúčka 013 24 
Telefón: +421 904 970 970
Web: www.panoramapark.sk
Facebook: Koliba Panoráma
Instagram: Koliba Panorama

Ako sa dostať na Kolibu Panoráma – Rozprávkový les

Okres: Žilina, Nezábudská Lúčka, ( Žilinský kraj )

GPS: N 49.1807684033249, E  18.87110362220649

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *