Vinianske jazero

Lokalizácia: Košický kraj, okres Michalovce, Vinné

Vinianske jazero je výbornou možnosťou pre dlhší relaxačný pobyt a oddych pri vode v prostredí malebnej prírody ako aj atraktívnym miestom pre jednodňovú návštevu či zázemím pre turistické potulky po okolí.

Vinianske jazero sa nachádza v katastri obce Vinné, 11 km od Michaloviec a kúsok od Zemplínskej šíravy. Celková plocha okrúhleho jazera je 8 ha s priemernou hĺbkou 3 m a vyznačuje sa mimoriadne teplou vodou. Leží v čarovnom prírodnom prostredí, obkolesené hustými lesmi, napájané prameňmi Vihorlatských vrchov. Príďte a určite si obľúbite toto miesto!

Rekreačné stredisko umožňuje ubytovanie v hoteloch, penziónoch, v chatovej osade a kempe. Nachádzajú sa tu stánky pre občerstvenie a reštaurácie. Jazero môžete preskúmať tiež vďaka požičovni člnov a vodných bicyklov. Športovo založených návštevníkov poteší požičovňa športových potrieb, tenisový kurt, ihrisko plážového volejbalu a tých najmenších detský areál.

Vinianske jazero sa však oplatí navštíviť nielen v najteplejšom období roka. V zime sú tu vhodné podmienky pre beh na lyžiach a korčuľovanie.

Blízke okolie ponúka viacero možností pre turistiku a cykloturistiku. Spomenieme tu aspoň Viniansky hrad, ktorého malebné zrúcaniny na výbežku Vihorlatských vrchov sa týčia severozápadne od obce Vinné. Hradný kopec (325 m) je botanickou rezerváciou. Odmenou za 45 min – 1 h výstup budú pre vás pekné pohľady na okolitú scenériu tohto zaujímavého kraja.

Autor: Drahoslav Magdoško (ICM Košice)

Web: http://www.infozemplin.sk/

Kontakt

Obecný úrad Vinné
Vinné 508

072 31 Vinné

Tel.: +421 (0) 56/687 10 40

Web: www.vinne.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *