Bachledova dolina

Popis lokality Bachledova dolina

Bachledova dolina je dolina na pomedzí Spišskej Magury, Belianskych Tatier a Podtatranskej brázdy. Patrí do katastra obce Ždiar a mesta Vysoké Tatry. Bachledova dolina v sebe na malej ploche spája  turistiku, tradíciu, adrenalín a relax.

Ak chcete zažiť jedinečnú dovolenku v lokalite Bachledovej doliny, môžete sa inšpirovať týmito aktivitami:

Chodník korunami stromov

Miernym stúpaním vás chodník bezpečne zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov, priamo ku korunám stromov.  Stanete sa súčasťou lesného života a spoznáte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde.Trasa v dĺžke viac ako 1 234 metrov vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na vás čakajú rôzne prekvapenia. Úplne si vás získa dychberúci výhľad na Belianske Tatry, Pieniny a malebné Zamagurie z panoramatickej podesty 32 metrov vysokej veže, ktorou je Chodník ukončený.

Výlet do korún stromov bude zábavou pre deti, mládež i tých skôr narodených. K Chodníku vás pohodlne vyvezie kabínová lanovka Bachledka, čím sa zároveň stáva bezbariérovou atrakciou. Ak by bol Chodník korunami stromov pre vás zo zdravotných dôvodov predsa len náročný, môžete si pri vstupe na Chodník zdarma zapožičať invalidný vozík a korunami stromov sa previesť. Chodník korunami stromov je otvorený počas celého roka.

Bike park Bachledka

Bike park v Bachledovej doline pozostáva z piatich trás rôznej náročnosti. V Bike parku si prídu na svoje nielen dospelí ale aj deti. V bike parku je návštevníkom k dispozícií požičovňa bicyklov, ale aj lanovka, ktorá vás vyvezie priamo hore, odkiaľ vedú bicyklové trasy.

Kráľovstvo lesa - detský areál

Kráľovstvo lesa Bachledka – dobrodružné lesné detské ihrisko pre celú rodinu, ktoré sa nachádza vedľa obľúbenej atrakcie. Jedno z najväčších detských prírodných ihrísk má rozlohu až necelých 5000 m² a viac ako 25 rôznych prírodných zábavných prvkov a atrakcií, rovnako ako aj edukačné interaktívne prvky pre veľkých aj malých.

Celý projekt bol vytvorený priamo na mieru nádhernej prírode na mieste, kde sa stretáva Tatranský a Pieninský národný park. V Kráľovstve lesa strávite hodiny zábavou, ktorá je určená pre všetky generácie. V blízkosti sa nachádza vyhliadková veža, na ktorú sa dostanete detským náučným chodníkom.

Bobová dráha

Pre milovníkov adrenalínu a zábavy je Bobová dráha v Bachledovej doline tým pravým miestom na nové zážitky. Patrí medzi najdlhšiu bobovú dráhu v Tatrách s dĺžkou 1 200 metrov. Prefrčíte ňou v rýchlosti  40 km za hodinu s 15 zákrutami a prevýšením 111 metrov. Nielen že si užijete kopec zábavy a rýchlosti, ale tiež sa vám naskytne prekrásny výhľad na Belianske Tatry. Bobovú dráhu nájdete na končiari Spišskej Magury. Dostanete sa k nej buď lanovkou z Bachledovej doliny alebo chôdzou z Jezerska, Ždiaru či tiež z Bachledovej doliny. Otvorená je počas letnej sezóny od júna do septembra.

Jezerské jazero

Jezerské jazero sa nachádza v chotári zamagurskej obce Jezersko. Má prekrásny tyrkysovo – modrý odtieň, ktorý každého návštevníka určite okúzli. Je lákavým miestom pre rodinky s deťmi, kde si môžete popri jazere oddýchnuť  na lavičkách a v altánkoch.

Je to obľúbená turistická trasa, na ktorú sa dostanete najjednoduchšie z obce Jezersko alebo aj z Bachledovej doliny. Počas chôdze k jazeru vás sprevádzajú informačné tabule o miestnych živočíchoch či vtáčie kŕmidlá. Chodník je zaujímavý tým, že deti sa po ceste nenudia, pretože sa tam nachádzajú rôzne lesné hry či miesta na precvičovanie rovnováhy. Nachádza sa v nadmorskej výške 919 m. n. m. Vzniklo zahradením potoka  mohutným zosuvom bloku hornín zo svahu doliny na severnej strane Spišskej Magury.

Fotogaléria Bachledovej doliny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *