Farmárske trhy | Sedliacky Jarmok Pravenec

Farmárske trhy Pravenec

Popis Sedliackeho jarmoku Pravenec

  • začiatok trhov 20.5.2023 o 8:00hod
 
  • Farmárske trhy v obci Pravenec, ktoré sa budú konať každú sobotu od 6.5.2023 v obci Pravenec – časť Kolónia.

Budete si môcť zakúpiť priesady, sezónnu zeleninu, ovocie, mäsové a mliečne výrobky od domácich Slovenských výrobcov.

 
  • kontakt na usporiadateľa: farmarsketrhypravenec@gmail.com
 
Podmienka účasti je úsmev na tvári & dobrá nálada
 
Pre trhovníkov je vstupné symbolické 1€ a pre návštevníkov je to na dobrovoľnom vstupnom. Naša myšlienka je spájať ľudí pri zdravom jedle s úsmevom 🙂
 
Na prvých trhoch/jarmoku som sa cítil dobre, deti sa nenudili. Organizácia predčila očakávania a o sedenie, občerstvenie nebola núdza. Po nečakanom rýchlom daždi atmosféru oživili ľudová skupina Lubená
 

Parkovanie na trhoch v Pravenci

Parkovanie je riešené formou veľkej parkovacej plochy vedľa hlavnej cesty (cesta číslo 64 TN-ZA) čo je vlastne vlaková a autobusová stanica. Odtiaľ je to peši cez park asi 2 minúty chôdze. Ďalšie parkovacie miesta sú priamo vedľa trhov, ale tam už je väčšia premávka, chodci, deti!…ale je to všetko bezpečné a povolené.
Veľmi oceňujem, že niekto myslel pri parkovisku na záchody, pretože to nebýva samozrejmosť a ľudia potom špatia (ošťaté, papiere…) inak pekné prostredie dedín, miest. Prípadne robia nájazdy na okolité prevádzky kaviarní, krčiem.

Fotogaléria farmárskych trhov Pravenec

Autori fotografii: Roman Valiček, Jolika Mazlanová

Čo písali o Farmárskych trhoch v Pravenci média

Ako vznikla myšlienka Praveneckého jarmoku – Farmárskych trhov

Na začiatku skrsla myšlienka usporiadať trhy, kde by sa predstavili lokálni pestovatelia a producenti potravín. Táto myšlienka ma zaujala a vyzval som ostatných na organizovanie takýchto trhov aj v iných regiónoch. Napadlo mi, že by som sa mohol spýtať majiteľa firmy, pre ktorú pracujem externe, či by nám nepožičal vonkajšie priestory pre usporiadanie týchto trhov. Pán Madaj nebol proti tomu a tak sme mohli začať.

Začiatky nie sú ľahké

Keďže som Novozámčan a nevedel som, kde a ako funguje organizácia podobných akcií, požiadal som pána Eugena, rodáka z Pravenca, ktorý kedysi organizoval trhy v Pravenci, o rady a kontakty. Bol ústretový a priniesol mi všetky jeho kontakty na trhovníkov z okolia. Na začiatku som si obvolával trhovníkov sám, ale neskôr sa pridružili aj ďalší. Stretol som sa s invalidným dôchodcom Janom Hlinkom, ktorý mi ponúkol svoju pomoc a tak som mu odovzdal kontakty. Spolu sme zorganizovali stretnutie s ľuďmi okolo Antona Rybára, ktorým som predstavil myšlienku trhov. V Pravenci budú nielen farmári, ale aj kultúra, keďže som si zohnal muzikantov a oslovil som aj starostu obce, ktorý bol nápomocný. Teraz sa nachádzame v štádiu doťahovania detailov a hľadáme sponzorov a miestne firmy, ktoré by nám pomohli s organizáciou.

Čo uvidíte a môžte kúpiť na trhu v Pravenci

Na farmárskom trhu si ľudia budú môcť kúpiť sezónnu zeleninu, ovocie, priesady, kvety, mäso a mliečne výrobky od slovenských výrobcov. Prídu aj včelári a remeselníci, ako napríklad kováči, korytári a prútikári.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *