Rozhľadňa pod Kamzíkom

Rozhľadňa pod Kamzíkom

Popis lokality Rozhľadňa pod Kamzíkom

Veža sa nachádza v nadmorskej výške 380 metrov a jej výška je úctyhodných 15 metrov. Návštevníkom bude ponúkať jeden z najkrajších pohľadov na Bratislavu.  Rekonštrukciou by mal prejsť aj samotný areál, kde sa plánuje vybudovanie viacerých altánkov a ihriska pre deti. Na jej výstavbu bolo použitých viac ako 20 m2 dreva z červeného smreku.

Mestské lesy sa rozhodli vybudovať kúsok pod vrcholom Kamzíka drevenú vyhliadkovú vežu. Nachádza sa na tzv. Americkom námestí (lúke).

Rozhľadňa pod Kamzíkom sa môže popýšiť výhľadmi na severnú časť Bratislavy. Miesto má vynikajúcu dostupnosť. Je preto ideálnou voľbou na kratučký výlet, napríklad s deťmi. Pod rozhľadňou sa dá opekať, čo je skvelý bonus. Lúku pod rozhľadňou križuje viacero chodníkov, takže pokiaľ sa túlate niekde v lesoch v tejto časti Bratislavy, je možné že tade prejdete. Vedie tu i červená značená turistická trasa.

Rozhľadňa pod Kamzíkom sa nachádza na mieste známom ako Americké námestie, resp. Americká lúka. Je súčasťou diaľkovej trasy naprieč Slovenskom – Cesty hrdinov SNP. Rozhľadňu preto veľmi ľahko nájdete priamo na červenej turistickej značke vedúcej cez Kamzík. Môžete sa k nej vydať buď z vrcholu tohto kopca, od televíznej veže, čo trvá maximálne 15-20minút veľmi pohodovou chôdzou dole kopcom, alebo zospodu, z oblasti Patrónky. Tento smer je však strmší a ide takmer o nepretržité stúpanie. Preto je potrebné rátať s raz tak dlhým časom.

Fotogaléria Rozhľadňa pod Kamzíkom

Autor fotografií: Monika Pavúková

Ako sa dostať k Rozhľadňa pod Kamzíkom

Okres: Bratislava ( Bratislavský kraj )

GPS: N 48.18108278961063, E 17.087188809234632

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *