Lokalizácia:

Banskobystrický kraj, okres Banská Bystrica, Donovaly

Všetkých, ktorí chcú zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok, pozývame do netradičnej dedinky, ktorá víta svojich návštevníkov na Donovaloch pod Novou Hoľou.

Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb či obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. Okrem spomenutých nájdete v areáli ďalšie čarovné domčeky rôznych tvarov a mien: zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, Slnečník, domček Proroka Raka.

Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch, ktorá je ideálna pre rodinný výlet, vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalší hrdinovia ľudových príbehov sa postarajú o autentický zážitok pre celú rodinu v dedinke, ako vystrihnutej z obalu detských knižiek a predstáv.
Už len čakáte, kedy sa spoza Škrupinového zámku vynorí sám rozprávkar Dobšinský so zápisníkom v ruke. Fantázia a hravosť číha na každom rohu. Či už je to originálna rozprávková architektúra, interaktívne divadelné predstavenia, alebo ukážky ľudových remesiel-o program je postarané.

Kontakt

Habakuky

Tel.: +421 48 410 31 66

E-mail: habakuky@habakuky.eu

Web: www.habakuky.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *