Rozhladňa Terchovské srdce

Rozhladňa Terchovské srdce

Popis lokality Rozhľadňa Terchovské srdce

30 metrová rozhľadňa Terchovské srdce je vybudovaná na vrchu Oblaz a nachádza sa na konci náučného chodníka, ktorý je zameraný na faunu a flóru Národného parku Malá Fatra.

Rozhľadňa bola sprístupnená turistom 28. októbra 2015. Autorom návrhu rozhľadne je známy ľudový umelec a člen terchovského zoskupenia bratov Muchovcov Alojz Mucha. Inšpiráciou pre neho bola rekvizita šibenice, ktorá stála na tom istom mieste na vrchu Oblaz v roku 1935 pri nakrúcaní dnes už legendárneho Jánošíka s Paľom Bielikom. Názov Terchovské srdce je podľa piesne: „To terchovské srdce na dvoje sa delí, jedna strana plače, druhá sa veselí…”

Vyhliadkovú vežu budete vidieť už z príchodu do Terchovej v smere od Žiliny. Rozhľadňu navrhol Alojz Mucha. Vedie k nej asi 1 km dlhá nenáročná turistická trasa začína v centre Terchovej a zvládnu ju všetky vekové kategórie turistov.

Rozhľadňa Terchovské srdce je vysoká 30 metrov. Na vežu sa vystupuje užšom schodisku. Na samotnej vyhliadkovej veži sa nachádzajú 3 terasy, z ktorých je pôsobivý výhľad na okolitú krajinu.

Oči a dušu vám pohladia najmä nádherné siluety Malého a Veľkého Rozsutca, Boboty, Tiesňavy či Obšívanky a Sokolie.

Vrch Oblaz je okrem vyhliadkovej veže známy aj ako pietne miesto. Práve tu sa odohralo mnoho historických udalostí, ktoré sú plné emócií, nostalgie a symboliky.

Na vrchu je okrem vyhliadkovej veže aj “foto place” so srdiečkom do ktorého sa môždte postaviť. Tak isto je tam replika dreveného bunkra z druhej svetovej vojny a samozrejme bufet na občerstvenie a kúpu suvenírov.

Občerstvenie: Priamo pred rozhľadňou sa môžeme občerstviť v bufete, ktorý je otvorený najmä počas víkendov a sviatkov. V blízkosti sa nachádzajú lavičky, posedenie a mnohých zláka fotka pri Terchovskom srdiečku, s panorámou Veľkého Rozsutca.

Parkovanie: Najbližšie parkovisko sa nachádza pred supermarketom LIDL, alebo v odbočke za hasičskou zbrojnicou. V turistickej sezóne je však možné, že auto budete musieť nechať až niekde pri Kostole, čo je tak 500m odtiaľ. Odporúčame verejné parkovisko pod sochou Juraja Jánošíka v Terchovej. Najbližšia autobusová zastávka je Terchová, centrum oproti Slovenskej pošte.

Kontakt Rozhľadňa Terchovské srdce:

Adresa: Terchová 013 06

Tel: 0908 331 449

Facebook: Rozhladňa Terchovské srdce

Otváracie hodiny Rozhľadňa Terchovské srdce:

Otvorené celoročne

Fotogaléria Rozhľadňa Terchovské srdce

Autor fotografií: Facebook Rozhľadňa Terchovské srdce

Ako sa dostať k Rozhladňa Terchovské srdce

Okres: Žilina ( Žilinský kraj )

GPS: N 49.261562020705234, E 19.02769570927718

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *